Back to Top

 |   |   

اخبار

نرخ جدید سبوس توسط وزارت صنعت اعلام شد/ وزیر جهاد کشاورزی معترض شد + اسناد

زور وزارت جهاد کشاورزی و دامداران به وزارت صمت نرسید/ قیمت جدید سبوس با حداکثر آراء در کارگروه تنظیم بازار تصویب شد

مواد غذایی> اقتصاد غذا  -قیمت 1250 تومانی سبوس گندم صبح امروز در جلسه کارگروه تنظیم بازار بررسی و با حداکثرآراء به تصویب رسید.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فود پرس»، در جلسه صبح امروز کارگروه تنظیم بازار موضوع افزایش قیمت سبوس گندم بررسی و تعیین تکلیف شد.

بر اساس این گزارش در مصوبه کارگروه تنظیم بازار آمده است: با توجه به مباحث مطروحه قیمت 1250 تومان به  ازاء هرکیلوگرم سبوس گندم (مصوب کارگروه ملی، گندم، آرد و نان) با حداکثر آراء مشروط به عرضه آن در سامانه مورد تصویب قرار گرفت.

ادامه مطلب...

ویتامین D به نان‌ ایران اضافه می‌شود

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با اشاره به اینکه هم‌اکنون تمام نان‌های مردم با آهن غنی‌سازی می‌شود از کار تحقیقاتی برای اضافه‌کردن ویتامین D به نان‌های کشور خبر داد و گفت: مشکل عمده تغذیه‌ای جامعه ایرانی چاقی و اضافه وزن است.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، زهرا عبداللهی ــ مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت در نشست خبری سخنگوی وزارت بهداشت درباره وضعیت سوءتغذیه در کشور اظهار داشت: مشکل عمده تغذیه‌ای جامعه ایرانی نه در سوءتغذیه بلکه در چاقی و اضافه وزن است.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با اشاره به مشکل کنونی چاقیدر کشور که بیشتر هم بین خانم‌ها است، گفت: همچنین شاهد اضافه وزن و چاقی بین سالمندان هستیم و دلیل این چاقی و اضافه وزن سبک زندگی مردم در مصرف قند و شکر است و یارانه شکر باید حذف شود.

عبداللهی با اعلام “ویتامین D به آرد جهت پخت نان‌ها اضافه خواهد شد که هم‌اکنون برای این کار در حال تحقیقات لازم هستیم”، گفت: همچنین آهن نیز که زمانی به آرد اضافه می‌شد ولی مدتی به‌دلیل کمبود تأمین اعتبار این کار قطع شد، از سال 92 دوباره غنی‌سازی نان با آهن صورت پذیرفت و هم‌اکنون همه نانهای کشور دارای آهن هستند.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت در ادامه عنوان کرد: همچنین در گذشته اصلاً استانداردی برای شکر نوشابه نداشتیم ولی هم‌اکنون تمام شرکت‌های نوشابه‌سازی موظفند که 10 درصد شکر نوشابه‌ها را کاهش دهند.

عبداللهی در خاتمه با اشاره به اینکه غنی‌سازی شیربا آهن در مدارس 19 استان سال گذشته انجام شد و امسال در تمام استانها این کار صورت می‌پذیرد، هرگونه استفاده از آرد ذرت سبوس‌دار برای پخت نان را شایعه عنوان کرد و گفت: زیرا اصلاً واردات آرد نداریم و فقط گندم وارد کشور می‌شود.

تقدیر از واحدهای برتر و فعال حوزه بهداشت، ایمنی ، محیط زیست و انرژی(HSEE) استان تهران

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان تهران جلسه تقدیر از واحدهای برتر و فعال حوزه بهداشت، ایمنی ، محیط زیست و انرژی(HSEE) استان تهران با حضور مهندس صادقی رئیس سازمان، رضا زاده رئیس اداره ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی و مدیران عامل ونمایندگان شرکتهای تولیدی مورخ 7/2/98 در محل سازمان برگزار شد.

گفتنی است در ارزیابی عملکرد سازمان در حوزهHSEE و صیانت از نیروی انسانی و استفاده بهینه از مواد و انرژی، شرکت های سیمان فیروزکوه، صنایع شیمیایی غفاری، تهران گوار، تولید دارو، داروسازی آریا، بهداشت کودک، صنایع غذایی مائده، گروه صنعتی برنز، محورسازمان ایران خودرو، ایران تایر، مارگارین، صنایع آرد ورامین، روغنکشی شماره 1 ورامین، مگاموتور، پرنیان چاپ، ایران یاسا تایر و رابر، گل ایران، سایپا، داروسازی جابرابن حیان، دارو سازی راموفارمین، پارسیان ترمز،پلاستیک بیتا، ونوس پلاستیک، راد پلیمر، ژلاتین کپسول ایران، سیمان فرازفیروزکوه، ایران خودرو، سایپا آذین، ایروف، مالیبل سایپا، کامل برچسب پرند، رنگ و رزین طیف سایپا، شرکت صنعتی و شیمیایی رنگین، شرکت زامیاد ، شرکت سیمان شمال، شیمی ساختمان آبادگران و شرکت دی بعنوان واحدهای برتر انتخاب و با اهداء لوح از آنها تقدیر بعمل آمد.

اتحادیه نانوایان حجیم و نیمه حجیم صنعتی: مشکلی در توزیع آرد وجود ندارد/ نارضایتی مردم از کیفیت نان تولیدی

کرمی گفت: با توجه به رفع مشکلات سامانه جامع آرد و نان، کارخانه‌های آردسازی به موقع آرد را در اختیار واحد‌ها قرار می‌دهند.

محمدجواد کرمی، رئیس اتحادیه نانوایان حجیم و نیمه حجیم صنعتی در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه مشکلی در توزیع آرد وجود ندارد، اظهار کرد: با توجه به رفع مشکلات سامانه جامع آرد و نان، کارخانه‌های آردسازی به موقع آرد را در اختیار واحد‌ها قرار می‌دهند.

وی از افزایش قیمت آرد خبر داد و گفت: با توجه به افزایش ۳۵ درصدی هزینه‌های کارگری، کارخانه‌های آردسازی به دنبال آن هستند تا نرخ آرد را حدود ۱۰ درصد افزایش دهند که در صورت تحقق این موضوع به طبع باید این افزایش در بخش نان صورت گیرد.

ادامه مطلب...

مجری طرح گندم: خودکفایی گندم برای چهارمین سال متوالی/ تولید گندم به ۱۴ میلیون تن می‌رسد

اسفندیاری پور گفت: با توجه به شرایط مساعد تولید امسال برای چهارمین سال متوالی در تولید گندم خودکفا هستیم.

اسماعیل اسفندیاری پور، مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از آغاز برداشت گندم خبر داد و گفت: هم اکنون برداشت گندم از استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، جنوب کرمان، فارس و خوزستان آغاز شده است و تا به امروز حدود ۹ هزار تن گندم به سیلو‌های مراکز خرید تحویل داده شده است.

وی نرخ پایه هر کیلو خرید تضمینی گندم را یک هزار و ۷۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: با توجه به درصد افت پایین هر کیلو گندم با نرخ یک هزار و ۷۲۰ تا یک هزار و ۷۳۰تومان از کشاورزان خریداری می‌شود.\

ادامه مطلب...

صفحه1 از7