Back to Top

 |   |   

اخبار

رعایت پروتکل‌های بهداشتی در زنجیره گندم و آرد

خدمات بازرگانی استان تهران گفت: اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان تهران پس از شیوع ویروس کرونا، موظف به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در زنجیره گندم، آرد و نان به صورت کامل شد.
به گزارش صنعت غذا و کشاورزی (اگروفودنیوز)، به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، عباس ارشدی، امروز در نشست رعایت پروتکل‌های بهداشتی نانوایان در دوران شیوع ویروس کرونا که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، گفت: اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان تهران بعد از شیوع ویروس کرونا، برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی ملزم شد، لذا طی این مدت در تمام عملیات‌های مربوط به تأمین، ذخیره‌سازی و توزیع کالاهای اساسی از مبدا تا مقصد و ذخیره سازی پروتکل‌های بهداشتی به صورت دقیق رعایت می‌شود.

ادامه مطلب...

کسری گندم امسال از طریق واردات تامین می شود/ کشاورزان گندمشان را به دولت فروختند

وزیر جهاد کشاورزی:

مواد غذایی› اقتصاد غذا -  وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: کشاورزان گندمشان را به دولت نفروختند و کسری گندم مورد نیاز کشور از طریق واردات تامین می شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فودپرس»، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی صبح امروز در جلسه هیات نمایندگان اتاق تهران ضمن اعلام خبر فوق افزود: به رغم افزایش تولید گندم در کشور طی سال جاری اما کشاورزان  در بسیاری از استانها و به ویژه استانهای غربی و شمال غرب حتی گندم کشت آبی را به دولت نفروختند.

وی متذکر شد: در برخی استانها از جمله خوزستان علی رغم جاری شدن سیل  درسال جاری300 هزار تن گندم بیشتری نسبت به سال گذشته به دولت فروخته شد.

وی خاطرنشان کرد: نیاز کشور به گندم از طریق واردات توسط وزارت صمت و شرکت بازرگانی دولتی تامین می شود.

این خبر در حال تکمیل است...

 

منبع: فود پرس/ پايگاه اطلاع رساني صنعت غذا و كشاورزي ايران

سه شنبه - 30 مهر ماه 1398

۱۲۰ رقم گندم در کشور ثبت شده است

معاون مجری طرح ملی گندم وزارت جهادکشاورزی گفت: تنوع زیادی به لحاظ ژنتیکی در مورد گندم ایجاد شده و ۱۲۰ رقم از این نوع محصول در کشور ثبت شده است.

سهراب سهرابی روز دوشنبه در کارگاه آموزش تغذیه محصولات زراعی (گندم و جو) با شرکت کارشناسان مسئول زراعت استان های شمال غرب کشور درتبریزاظهار کرد: در طرح های خودکفایی و اقتصاد مقاومتی، ۹ طرح ملی تصویب شده که یکی از آنها طرح ملی خودکفایی گندم و رسیدن به خودکفایی در تولید این محصول است.

وی با اشاره به تحقق برنانامه های هدف گذاری شده در خصوص تولید گندم گفت: در حال حاضر ارقام خوبی از نظر ژنتیک در دست داریم که از تنوع زیادی نیز برخوردارند.

ادامه مطلب...

ویتامین D به نان‌ ایران اضافه می‌شود

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با اشاره به اینکه هم‌اکنون تمام نان‌های مردم با آهن غنی‌سازی می‌شود از کار تحقیقاتی برای اضافه‌کردن ویتامین D به نان‌های کشور خبر داد و گفت: مشکل عمده تغذیه‌ای جامعه ایرانی چاقی و اضافه وزن است.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، زهرا عبداللهی ــ مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت در نشست خبری سخنگوی وزارت بهداشت درباره وضعیت سوءتغذیه در کشور اظهار داشت: مشکل عمده تغذیه‌ای جامعه ایرانی نه در سوءتغذیه بلکه در چاقی و اضافه وزن است.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با اشاره به مشکل کنونی چاقیدر کشور که بیشتر هم بین خانم‌ها است، گفت: همچنین شاهد اضافه وزن و چاقی بین سالمندان هستیم و دلیل این چاقی و اضافه وزن سبک زندگی مردم در مصرف قند و شکر است و یارانه شکر باید حذف شود.

عبداللهی با اعلام “ویتامین D به آرد جهت پخت نان‌ها اضافه خواهد شد که هم‌اکنون برای این کار در حال تحقیقات لازم هستیم”، گفت: همچنین آهن نیز که زمانی به آرد اضافه می‌شد ولی مدتی به‌دلیل کمبود تأمین اعتبار این کار قطع شد، از سال 92 دوباره غنی‌سازی نان با آهن صورت پذیرفت و هم‌اکنون همه نانهای کشور دارای آهن هستند.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت در ادامه عنوان کرد: همچنین در گذشته اصلاً استانداردی برای شکر نوشابه نداشتیم ولی هم‌اکنون تمام شرکت‌های نوشابه‌سازی موظفند که 10 درصد شکر نوشابه‌ها را کاهش دهند.

عبداللهی در خاتمه با اشاره به اینکه غنی‌سازی شیربا آهن در مدارس 19 استان سال گذشته انجام شد و امسال در تمام استانها این کار صورت می‌پذیرد، هرگونه استفاده از آرد ذرت سبوس‌دار برای پخت نان را شایعه عنوان کرد و گفت: زیرا اصلاً واردات آرد نداریم و فقط گندم وارد کشور می‌شود.

تقدیر از واحدهای برتر و فعال حوزه بهداشت، ایمنی ، محیط زیست و انرژی(HSEE) استان تهران

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان تهران جلسه تقدیر از واحدهای برتر و فعال حوزه بهداشت، ایمنی ، محیط زیست و انرژی(HSEE) استان تهران با حضور مهندس صادقی رئیس سازمان، رضا زاده رئیس اداره ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی و مدیران عامل ونمایندگان شرکتهای تولیدی مورخ 7/2/98 در محل سازمان برگزار شد.

گفتنی است در ارزیابی عملکرد سازمان در حوزهHSEE و صیانت از نیروی انسانی و استفاده بهینه از مواد و انرژی، شرکت های سیمان فیروزکوه، صنایع شیمیایی غفاری، تهران گوار، تولید دارو، داروسازی آریا، بهداشت کودک، صنایع غذایی مائده، گروه صنعتی برنز، محورسازمان ایران خودرو، ایران تایر، مارگارین، صنایع آرد ورامین، روغنکشی شماره 1 ورامین، مگاموتور، پرنیان چاپ، ایران یاسا تایر و رابر، گل ایران، سایپا، داروسازی جابرابن حیان، دارو سازی راموفارمین، پارسیان ترمز،پلاستیک بیتا، ونوس پلاستیک، راد پلیمر، ژلاتین کپسول ایران، سیمان فرازفیروزکوه، ایران خودرو، سایپا آذین، ایروف، مالیبل سایپا، کامل برچسب پرند، رنگ و رزین طیف سایپا، شرکت صنعتی و شیمیایی رنگین، شرکت زامیاد ، شرکت سیمان شمال، شیمی ساختمان آبادگران و شرکت دی بعنوان واحدهای برتر انتخاب و با اهداء لوح از آنها تقدیر بعمل آمد.

صفحه1 از7