Back to Top

 |   |   

اخبار

خرید ۳۰۰ هزار تن گندم با قیمت تضمینی تا ۴ اردیبهشت‌ماه

مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: خرید تضمینی گندم از ۱۱ فروردین‌ماه در کشور آغاز شد و تا امروز ۳۰۰ هزار تن محصول به این شرکت تحویل داده شده است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی (اگروفودنیوز)، از شرکت بازرگانی دولتی ایران، مرتضی سعادتی‌کیا با اشاره به روند پرشتاب تحویل گندم در مراکز هفت استان درگیر عملیات خرید تضمینی، اظهار داشت: ارزش گندم های خریداری شده بیش از یک‌هزار میلیارد تومان است که اسناد گندم‌های خریداری شده در کمترین زمان ممکن پس از ثبت در سامانه، برای پرداخت به بانک عامل ارسال می‌شود.

سعادتی کیا خاطرنشان‌کرد: این مقدار گندم در قالب ۳۸ هزار و ۸۱۲ محموله از ۱۵ هزار و ۷۵ گندم کار تحویل گرفته شده است که در این میان استان خوزستان با خرید ۲۱۲ هزار تن پیش‌تاز تحویل گندم از کشاورزان است و کرمان با حدود ۲۹ هزار تن در رتبه دوم قرار دارد.

ادامه مطلب...

خوراکی‌هایی که دشمن قلب شما هستند

مواد غذایی حاوی قند
احتمالا می‌دانید که قند تا چه حد می‌تواند برای قلب مضر باشد. مدت‌ها معتقد بودیم که چربی مقصر است، اما حالا معلوم شده که قند هم به همان اندازه مضر است در اینجا برخی از غذاهای شیرین که در دسته مواد غذایی مضر برای قلب هستند عبارتند از:
آب نبات: انواع آب‌نبات اثر منفی بر سلامت قلب دارند.
غلات صبحانه: برخی از غلات سالم هستند. بعضی از آنها بیش از ۸ گرم قند در یک وعده دارند، به خصوص اگر کم چرب باشند.

ادامه مطلب...

افزایش قیمت خرید تضمینی گندم اقدامی مدبرانه برای حمایت از تولید

افزایش قیمت خرید تضمینی گندم از کشاورزان، اقدام مدبرانه دولت یازدهم است تا علاوه بر اینکه بخشی از دغدغه‌ها و رنج‌های گندمکاران کاهش یابد با خلق انگیزه و رغبت، تولید و اشتغال بالا رود و به تشویقی برای تحویل به‌ موقع گندم تبدیل شود
به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی (اگروفودنیوز)، به نقل از ایرنا؛ بخش وسیعی از اراضی کشاورزی استان کرمانشاه به تولید و کشت گندم، این نعمت و برکت بزرگ الهی تعلق دارد و کشاورزان کرمانشاهی یکی از تولیدکنندگان اصلی این محصول استراتژیک در سطح کشور هستند.
در مجموع ۳۹۳ هزار و ۹۳۰ هکتار اراضی استان امسال زیر کشت گندم رفته که از این میزان، ۲۹۹ هزار هکتار دیم و مابقی آبی است. بیشترین سطح کشت گندم با ۷۴ هزار هکتار دیم و ۳۰ هزار هکتار آبی متعلق به شهرستان کرمانشاه است.

ادامه مطلب...

رعایت پروتکل‌های بهداشتی در زنجیره گندم و آرد

خدمات بازرگانی استان تهران گفت: اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان تهران پس از شیوع ویروس کرونا، موظف به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در زنجیره گندم، آرد و نان به صورت کامل شد.
به گزارش صنعت غذا و کشاورزی (اگروفودنیوز)، به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، عباس ارشدی، امروز در نشست رعایت پروتکل‌های بهداشتی نانوایان در دوران شیوع ویروس کرونا که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، گفت: اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان تهران بعد از شیوع ویروس کرونا، برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی ملزم شد، لذا طی این مدت در تمام عملیات‌های مربوط به تأمین، ذخیره‌سازی و توزیع کالاهای اساسی از مبدا تا مقصد و ذخیره سازی پروتکل‌های بهداشتی به صورت دقیق رعایت می‌شود.

ادامه مطلب...

۱۲۰ رقم گندم در کشور ثبت شده است

معاون مجری طرح ملی گندم وزارت جهادکشاورزی گفت: تنوع زیادی به لحاظ ژنتیکی در مورد گندم ایجاد شده و ۱۲۰ رقم از این نوع محصول در کشور ثبت شده است.

سهراب سهرابی روز دوشنبه در کارگاه آموزش تغذیه محصولات زراعی (گندم و جو) با شرکت کارشناسان مسئول زراعت استان های شمال غرب کشور درتبریزاظهار کرد: در طرح های خودکفایی و اقتصاد مقاومتی، ۹ طرح ملی تصویب شده که یکی از آنها طرح ملی خودکفایی گندم و رسیدن به خودکفایی در تولید این محصول است.

وی با اشاره به تحقق برنانامه های هدف گذاری شده در خصوص تولید گندم گفت: در حال حاضر ارقام خوبی از نظر ژنتیک در دست داریم که از تنوع زیادی نیز برخوردارند.

ادامه مطلب...

صفحه1 از6